Kedves Diákunk! Mint az ismeretes számodra, 2016. január 1. után érettségi vizsgát tevő tanulóknak 50 óra közösségi szolgálatot kell teljesíteniük ahhoz, hogy megkezdhessék az érettségi vizsgát. A közösségi szolgálat teljesítésének sikere elsősorban a diákok és az osztályfőnökök együttműködésén múlik.

Miért válik javadra a közösségi szolgálatban való munkálkodás? Azért, mert sokszínűen fejleszti a személyiségedet, a jó munkahely megszerzéséhez szükséges érzelmi intelligenciádat (EQ):

• önkéntességre nevel,
  • a szociális érzékenységedet fejleszti,
  • együttérzésre tanít,
  • az aktív állampolgár eszményére oktat,
  • tapasztalatot szerezhetsz magadról a munka világában,
  • tapasztalatot szerezhetsz magadtól a munka világáról.

Az alábbiakban a közösségi szolgálattal kapcsolatos tudnivalókat és az iskola által koordinált tevékenységeket ismerheted meg.

Fontos tudnivalók a közösségi szolgálat teljesítéséről:

• összesen 50 óra közösségi szolgálatot kell teljesítened,
  • csak olyan területen folytathatsz közösségi szolgálatot, amit feltüntettél a jelentkezési lapon, ha új területen szeretnéd kipróbálni magadat, új jelentkezési lapot kell kitöltened. A lehetséges területek:
    • egészségügyi
    • szociális és jótékonysági
    • oktatási
    • kultúrális és közösségi
    • katasztrófavédelmi
    • környezet-és természetvédelmi
    • az óvodáskorú, sajátos nevelési igényű gyerekekkel, tanulókkal, az idő emberekkel közös sport-és szabadidős tevékenység
    • bűn-és balesetmegelőzési
  • tanítási napokon legkevesebb 1, legfeljebb 3 órás időkeretben munkálkodhatsz; tanítási napokon kívül legkevesebb 1, legfeljebb 5 órát dolgozhatsz,
  • törekedj  arra, hogy lehetőleg tanítási napokon kívüli időpontokban dolgozz,
  • ügyelj arra, hogy nehogy kifuss az időből, ezért javasoljuk, hogy elsősorban 9-11. évfolyamra tervezz,
  • ütemezz arányosan, a tanulmányaidnak megfelelően: a 9. évfolyamra 20, a 10. évfolyamra 20, a 11. évfolyamra 10 órát,
  • a Téged fogadó szervezettel az iskolának megállapodást kell kötnie, ezért mindenképp jelentkezz az osztályfőnöködnél vagy a koordinátor-tanárnál,
  • a közösségi szolgálatról naplót kell vezetned, ezzel igazolod az elvégzett tevékenységet és munkaórát, a naplóról neked kell gondoskodni,
  • javasoljuk, hogy minél több területen próbáld ki magad, sohasem tudhatod, hogy nem az álmaid hivatására találsz rá!

Kérjük, részletesen olvassátok el feltétlenül a vonatkozó jogszabályt!

Iskolánkban a közösségi szolgálattal kapcsolatos teendőket Lang Anna intézményvezető-helyettes koordinálja.

A közösségi szolgálat teljesítése 5 lépésben:

1. Vegyél részt a 9. évfolyamon tartott felkészítő foglalkozáson.
  2. Tölts ki jelentkezési lapot, amelyet a szülőnek is alá kell írnia.
  3. Tudd meg, hogy a Téged fogadó szervezettel/intézménnyel  az iskolának van-e érvényes együttműködési megállapodása. (az iskola honlapján tájékozódhatsz!) Ha nincsen, akkor szólj a koordinátornak! Ha van ilyen, akkor írd be a közösségi szolgálati naplóba, hogy hol és mikor szeretnél munkát végezni, ezt a szülőnek alá kell írnia.
  4. Munkára fel! A közösségi szolgálati naplódat vidd magaddal, töltsd ki és igazoltasd az elvégzett munkát.
  5. Mutasd meg az osztályfőnöködnek a közösségi szolgálati naplót, aki nyilvántartja a teljesítésedet.

Az iskolánkat felkereső szervezetek/intézmények ajánlatait megtalálod a közösségi szolgálat hirdetőjén (főépület - I. emelet).

LETÖLTÉSEK

Érvényes együttműködési megállapodások

A nagy számú érvényes együttműködési megállapodásokra való tekintettel új együttműködési megállapodást nem kötünk.

szofon3

epitsuntortenelmez